Léčivé přípravky , chladivé gely, krémy, ... » Prevence

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu
Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu
Popularita Popularita
Výrobce Exomed
Kód položky 024000001
Cena bez DPH 206,61 CZK
DPH 21 %
Cena s DPH 250,00 CZK
ks
  • Podrobný popis

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu* Neodčervujte svá zvířata zbytečně!


* Parazité a parazitární infekce představují bezesporu ohrožení kvalitního života Vašeho zvířete. V poslední době však došlo vlivem kvalitní veterinární péče a osvěty k výraznému poklesu jejich výskytu. Jakákoliv terapie by vždy měla být opřena o nález daného patogena. Stejná situace platí i v případě infekcí parazitárních a tzv. preventivní odčervování tedy není z biologického pohledu zcela správný přístup. Spíše, než léčit zvířata, která parazity ve  většině případů nemají, Vám doporučujeme provést u Vašeho zvířete preventivní parazitologické vyšetření trusu. Až na základě výsledků tohoto vyšetření se pak spolu s Vámi rozhodneme, jestli je zvíře nutné odčervit a jaké skupiny cizopasníků konkrétně zacílit. Mezi parazity, které jsme u Vašich zvířat schopni detekovat, patří zejména:


* kokcidie: prvoci trávicího traktu teplokrevných i studenokrevných obratlovců, manifestují se nejčastěji průjmem a hubnutím

* kryptosporidie: zřejmě nejzávažnější parazité plazů s vysokým infekčním potenciálem

* hlístice (škrkavky, měchovci): nespecifické neprospívání, ztráta hmotnosti. V případě škrkavek je v akutní fázi možné pozorovat kašel způsobený larvami, které migrují přes plíce a např. strongylidní hlístice patří mezi velmi závažné patogeny koní způsobující kolikové stavy.

* tasemnice: jste schopni často detekovat sami (bílé články v trusu), my Vaši obavu buď potvrdíme, nebo vyvrátíme

* plicnivky: zejména u psů a koček často se pohybujících venku. Mezihostitelem plicnivek jsou plži, infekce psů a koček hrozí při jejich pozření. Manifestují se kašlem, který nereaguje na běžnou terapii onemocnění dýchacího aparátu.


* Výše uvedený výčet je pouze zlomkem ze spektra parazitárních infekcí, které u Vašich zvířat přicházejí v úvahu. Diagnostiku většiny cizopasníků jste schopni téměř z poloviny zajistit přímo Vy, bez nutnosti návštěvy veterinárního lékaře. Po zakoupení odběrové sady budete sbírat vzorky trusu Vašeho zvířete pomocí lopatky na víčku vzorkovnice. Vzorek dodáte spolu s vyplněnou žádankou k nám do laboratoře. Laboratoř provede vyšetření do druhého dne, o výsledku Vás budeme tentýž den informovat emailem.


* Mezi přednosti nabízeného diagnostického balíčku tedy patří:


* vyloučení situací, kdy jsou zvířata prostá parazitů léčena zbytečně

* specifický přístup ke všem skupinám domácích zvířat i zvířat chovaných ze záliby (psi, kočky, koně, přežvýkavci, drobní savci, ptáci, plazi)

* odpadá nutnost návštěvy veterinárního lékaře, diagnostiku řešíte přímo s parazitologickou laboratoří Exomed.cz

* sami jste v diagnostickém procesu zásadním způsobem angažováni

* zakoupením parazitologické diagnostické sady laboratoře Exomed.cz přispíváte částkou 5,- Kč na projekty obecně prospěšné společnosti Veterináři bez hranic ČR v rozvojových zemích. Bližší informace najdete na www.vsf-cz.eu

  • PŘIHLÁŠENÍ
LOGIN
HESLO
Přihlásit
Registrace
Zapomenuté heslo
  • DOPORUČTE NÁS