Po - Pá 8 - 18 h +420 724323434
Napište nám kdykoliv! info@vkubik.cz
Kategorie

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu
Kód produktu024000001
Dostupnostdo 14 dnů
Cena celkem:vč. DPH
250 Kč
ks

Balíček pro preventivní diagnostiku parazitů trávicího traktu* Neodčervujte svá zvířata zbytečně!


* Parazité a parazitární infekce představují bezesporu ohrožení kvalitního života Vašeho zvířete. V poslední době však došlo vlivem kvalitní veterinární péče a osvěty k výraznému poklesu jejich výskytu. Jakákoliv terapie by vždy měla být opřena o nález daného patogena. Stejná situace platí i v případě infekcí parazitárních a tzv. preventivní odčervování tedy není z biologického pohledu zcela správný přístup. Spíše, než léčit zvířata, která parazity ve  většině případů nemají, Vám doporučujeme provést u Vašeho zvířete preventivní parazitologické vyšetření trusu. Až na základě výsledků tohoto vyšetření se pak spolu s Vámi rozhodneme, jestli je zvíře nutné odčervit a jaké skupiny cizopasníků konkrétně zacílit. Mezi parazity, které jsme u Vašich zvířat schopni detekovat, patří zejména:


* kokcidie: prvoci trávicího traktu teplokrevných i studenokrevných obratlovců, manifestují se nejčastěji průjmem a hubnutím

* kryptosporidie: zřejmě nejzávažnější parazité plazů s vysokým infekčním potenciálem

* hlístice (škrkavky, měchovci): nespecifické neprospívání, ztráta hmotnosti. V případě škrkavek je v akutní fázi možné pozorovat kašel způsobený larvami, které migrují přes plíce a např. strongylidní hlístice patří mezi velmi závažné patogeny koní způsobující kolikové stavy.

* tasemnice: jste schopni často detekovat sami (bílé články v trusu), my Vaši obavu buď potvrdíme, nebo vyvrátíme

* plicnivky: zejména u psů a koček často se pohybujících venku. Mezihostitelem plicnivek jsou plži, infekce psů a koček hrozí při jejich pozření. Manifestují se kašlem, který nereaguje na běžnou terapii onemocnění dýchacího aparátu.


* Výše uvedený výčet je pouze zlomkem ze spektra parazitárních infekcí, které u Vašich zvířat přicházejí v úvahu. Diagnostiku většiny cizopasníků jste schopni téměř z poloviny zajistit přímo Vy, bez nutnosti návštěvy veterinárního lékaře. Po zakoupení odběrové sady budete sbírat vzorky trusu Vašeho zvířete pomocí lopatky na víčku vzorkovnice. Vzorek dodáte spolu s vyplněnou žádankou k nám do laboratoře. Laboratoř provede vyšetření do druhého dne, o výsledku Vás budeme tentýž den informovat emailem.


* Mezi přednosti nabízeného diagnostického balíčku tedy patří:


* vyloučení situací, kdy jsou zvířata prostá parazitů léčena zbytečně

* specifický přístup ke všem skupinám domácích zvířat i zvířat chovaných ze záliby (psi, kočky, koně, přežvýkavci, drobní savci, ptáci, plazi)

* odpadá nutnost návštěvy veterinárního lékaře, diagnostiku řešíte přímo s parazitologickou laboratoří Exomed.cz

* sami jste v diagnostickém procesu zásadním způsobem angažováni

* zakoupením parazitologické diagnostické sady laboratoře Exomed.cz přispíváte částkou 5,- Kč na projekty obecně prospěšné společnosti Veterináři bez hranic ČR v rozvojových zemích. Bližší informace najdete na www.vsf-cz.eu

Parametry
  • Záruka: 24 měs.