Po - Pá 8 - 18 h +420 724323434
Napište nám kdykoliv! info@vkubik.cz
Kategorie

Sedlo vaquera Zaldi Tm-System

Sedlo vaquera Zaldi - Tm-System
Kód produktu001003712450
DostupnostU dodavatele
Cena celkem:vč. DPH
39 670 Kč
ks

Sedlo Zaldi Campera Vaquera TM systém, 45  cm, barva černá (negra)
Sen se stal skutečností, přišlo nové pojetí: nový systém stehenní opěrky Zaldi v  sedle Vaquera! Není vidět, ale je tam!!!

Od nepaměti používali jezdci k  držení se na koni koleno. Zaldi přichází s  novým pojetím, se splněním snu, aby koleno bylo uvolněné a aby tím, co vás drží na koni, bylo sedlo samotné. Jak? Díky Zaldi TM-System neboli stehenní opěrce.

Jízda na koni je pohyb, složité propojení působení fyzikálních sil, hmotností a dynamických sil. Zaldi, společnost s  tradicí výroby jezdeckých sedel, která sahá přes 4 generace, vyvinula nový koncept založený na studiu Newtonových zákonů a na jejich aplikaci na jízdu na koni. Věnovalo se tomu celé oddělení výzkumu, vývoje a inovací pod vedením ředitele podniku.

José Luis Castellanos Torres, ředitel Zaldi, nám k  tomu řekl: „Jde o radikální změnu způsobu jízdy na koni. Newtonovy pohybové zákony staví na poznatcích Galilea. Za to, že řekl, že Země se točí kolem Slunce, ho chtěli upálit – a tak jsme se někdy cítili i my, když jsme tento nový koncept vyvíjeli se sedláři, jezdci a návrháři,“ směje se.

Zaldi věnovala mnoho hodin do studia, používaly se při tom matematické algoritmy vektorů, Newtonovy pohybové zákony (zákon setrvačnosti, zákon síly a zákon akce a reakce), které všechny, když se pustíme do hlubšího rozboru, hrají při pohybu při jízdě na koni svou roli.

Nejde proto o vkus, estetiku nebo další drobnosti, ale o to, že dynamické síly a fyzika, která se jimi zabývá, mají přesné hodnoty, které ukazují, kam má být na sedle stehenní opěrka TM-systému umístěna tak, aby fungovala co nejlépe a jezdec co nejlépe mohl využít jejích vlastností. Je to velmi osobitý systém, který je každému jezdci možno přizpůsobit na míru.

Sedlo Vaquera s  TM-systémem. Dosud jste se sami museli držet v  sedle, teď drží sedlo vás. Je důležité zdůraznit, že společnost Zaldi pracovala na tomto systému pro nové sedlo Vaquera s  TM-systémem spolu se zkušenými jezdci. Na trhu byly řady sedel s  podobným vývojem, ale vždy sed ovlivňoval koleno nebo byl jezdec vklíněný do  sedla ve strnulé pozici a neměl svobodu pohybu. „Díky naší stehenní opěrce je koleno volné, tlak se vyvíjí ve střední části stehna. Před první jízdou si jezdec musí opěrku nastavit podle sebe, pak ji vyzkoušet a zažít si nový pocit dokonalého splynutí s  koněm, když je koleno uvolněné. Uvidí, jak se mu zlepšují pomůcky a stranové pohyby budou uvolněné. Tento systém je velmi užitečný při pohybech, cvičeních nebo obratech, které jsou nezbytné ve Vaqueře, pracovním ježdění (Working Equitation), při práci v  terénu nebo s  dobytkem, kde se hmotnost, setrvačnost a dynamické síly koně a jezdce sčítají s  hmotností, setrvačností a dynamickými silami dobytka. Uplatnili jsme na jezdectví poznatky o všech zákonech pohybu a jejich vlivem se bude zabývat i nadále. Díky tomuto systému je jezdec uvolněnější, nevyvíjí takový tlak, takže může na koně působit dvojnásob tak dobře. To přispívá k  rozvoji a zlepšení našeho jezdeckého umění. Pro jezdce je to zlomový bod. Jakmile si sedlo vyzkouší, bude své ježdění rozlišovat na etapu před ním a na etapu po něm,“ ujišťuje José Luis Castellanos Torres.

6 hlavních prvků sedla Vaquera se stehenní opěrkou (TM-System)

1. Kromě stehenní opěrky TM-System, která umožňuje maximální nastavení a stabilitu v  sedle bez ztráty sedu, má toto sedlo 5 dalších prvků, které jej odlišují od ostatních sedel Vaquera na trhu. U stehenní opěrky je třeba především zdůraznit, že je důležité, aby přiléhala ke stehnu, aby mezi ní a stehnem nebyla mezera. Mají být vždy u sebe, ale opěrka nemá do stehna tlačit. Před nasednutím si jezdec může opěrku přimontovat podle podrobného návodu dodaného výrobcem. Tento nový systém je volitelný a Zaldi jej nabízí u drezurních sedel, univerzálních sedel, sedel pro vytrvalostní ježdění a pro Vaqueru a zároveň poskytuje i varianty s  kolenní opěrkou. „Bylo by možné stehenní opěrku umístit na jakékoli sedlo kromě skokových sedel. Z  výroby má 24 pozic, uživatel si může pomocí děrovačky pozice přidat,“ upřesňuje José Luis Castellanos Torres.

Navíc je možné jej připevnit na starší sedla. Je důležité zdůraznit, že v  případě pádu není jezdec v  sedle uvězněn, ale dostane se z něj stejně jako u jiných běžných sedel.

2. Má hluboké posedlí s  vysokou zadní rozsochou, která brání tomu, aby jezdec při práci vypadl ze sedla dozadu. To je důležité zejména při dobytkářské práci (např. „acoso y derribo“).

3. Kostra je z  vysokohustotního plastu, velice odolná a trvanlivá (záruka 10 let). Má nejnižší možnou hmotnost a nezatěžuje hřbet koně.

4. Dvojité inteligentní sedlové polštáře s inovací T+T založené na výzkumu a zkušenostech Zaldi. Polštáře mají 3 vrstvy: 2 vnější tvořené vlnou a 1 vnitřní z  inteligentní latexové pěny, které se po použití opět vrací do svého původního tvaru. Vysoké pohodlí a trvanlivost.

5. Drezurní zápinky, první z  nich je pružná, umožňuje pohyb, neomezuje rozpínání hrudníku koně a snižuje tlak na lopatky. Druhá zápinka má tvar V (V-System), uchycuje celé sedlo ke koni, brání jeho houpání a zároveň i tlaku na lopatky. Starý podbřišník na Vaqueru upevňuje sedlo pouze v  jediném bodu vepředu – sedlo je pak nestabilní a houpe se zezadu dopředu. Při použití drezurního podbřišníku se sedlo uchycuje na třech místech (vepředu, uprostřed a vzadu), čímž přináší pevné a úplné uchycení.

6. Bezpečnostní třmenový zámek se systémem, který brání tomu, aby jezdci při pádu zůstaly nohy ve třmenech.


ROZMĚRY:
Délka posedlí od rozsochy k hrušce:
40 cm pro jezdce s  výškou postavy do 160 cm a s  hmotností do 65 kg.
45 cm pro jezdce s  výškou postavy od 160 do 175 cm a s  hmotností do 80 kg.
50 cm pro jezdce s  výškou postavy nad 175 cm a s  hmotností nad 80 kg.

Délka spodní hrany polštáře: 55 cm, 60 cm nebo 65 cm
Rozměry zadní rozsochy pro sedlo s  délkou posedlí 45 cm: délka 36 cm x výška 18 cm
Hmotnost: 11,800 kg
Hmotnost výbavy: 3,8 kg (třmenové řemeny, železné třmeny, podbřišník a podocasník)


* Barevné varianty: černé (negro), hnědé (habana), světle hnědé (avellana)Obrázek:


kyčel - stehno - koleno


Grafické znázornění odlišné pozice stehna s novou stehenní opěrkou TM-SYSTEM od Zaldi oproti kolenní opěrce, kterou doposud používali všichni výrobci.Parametry
  • Záruka: 24 měs.