Po - Pá 8 - 18 h +420 724323434
Napište nám kdykoliv! info@vkubik.cz

Stassek - EQUIDURA - mazání na kopyta * 5 litrů

Cena: 1 589 Kč

Popis

Stassek - EQUIDURA - mazání na kopyta ( 500 ml)* Ať už je kopyto moc měkké, nebo naopak moc tvrdé, mazání na kopyta Equidura pomáhá ve všech případech regulovat vlhkost rohoviny.

* Equidura, obsahující vavřínový olej a další vysoce účinné složky vhodné pro péči o kopyta, zlepšuje pružnost kopytní rohoviny a udržuje ji v dobrém stavu.

* Mazání Equidura přitom nevytváří pouze potah na povrchu kopyta, ale vstřebává se do jeho stěny a zpevňuje ho i zevnitř. Zároveň ale nebrání tomu, aby mohla rohovina dýchat.

* Equidura kopyta spolehlivě chrání před vysycháním, k němuž dochází v létě nebo na suché podestýlce z pilin, i před měknutím v důsledku vnikání vlhkosti, vody nebo moči.

* Při používání masti Equidura dojde přirozeným způsobem k nastolení rovnováhy v regulaci vlhkosti v rohovině, a tedy ke zvýšení pevnosti rohoviny. Také se jí navrátí vláčnost, která brání jejímu praskání, ale i vzniku obecných obtíží s kopyty, jako je např. vylamování kopytní stěny. Okovaným koním drží podstatně déle podkovy.

*** Návod na použití: používejte úměrně stavu kopyta některým z následujících způsobů:

*** Přesušená kopyta: Nejprve kopyto na několik minut namočte, aby nasálo vodu. Poté ho natřete mazáním Equidura, ale jen zvnějšku, kopytní stěnu a korunkový okraj, chodidlo a střelku vynechejte.

*** Příliš měkká kopyta: Namažte vlastní suché kopyto a okraj korunky, chodidlo a v případě potřeby také střelku. Střelka ale musí být při aplikaci masti Equidura suchá a zdravá. Při vypouštění koní na pastvu nebo při tréninku na mokrém podkladu je třeba mazání nanést ještě před touto aktivitou.

*** Péče o kopyta v normálním stavu: V rámci běžné preventivní péče o kopyta mazání aplikujte denně zvnějšku na kopytní stěnu a korunkový okraj.

Tip: Při každodenním používání masti Equidura kopyto zesílí a bude pěkně pružné.

Jestliže navíc mazání Equidura nanesete v 2centimetrové vrstvičce do srsti u korunkového okraje, bude se přípravek působením tělesného tepla ještě několik hodin postupně rozpouštět a stékat po kopytní stěně. Kopytu se tak dostane mimořádně kvalitní dlouhodobé péče.